Zagłówek z książek

Książki użyte do zagłówka powinny mieć takie same wymiary w każdej warstwie i twarde okładki. Starych książek szukaj na targach i w antykwariatach. W zależności od szerokości łóżka zagłówek będzie miał różne wymiary, więc wymierz swój zagłówek według własnych potrzeb.

order-the-books-how-you-like

Gdy już skompletujesz książki które ułożone np. z przesunięciem spełnią wymiary zagłówka udaj się do sklepu po drewno.

making-a-headboard

Możesz użyć dwóch równych kawałków, pamiętaj tylko by szerokość była minimum 1 cm mniejsza z każdej strony od szerokości materaca, by zagłówek nie wystawał, oraz miał wysokość odrobinę niższą od ułożonych książek. Ustaw drewniany zagłówek za łóżkiem i zaznacz wysokość materaca.

mattress-height

Na leżącym zagłówku ułóż książki zaczynając od linii materaca i przymocuj je kilkoma gwoźdźmi zostawiając kilka środkowych kartek luzem. Jeśli używasz dwóch płyt, na ich połączeniu użyj najmocniejszych książek i przymocuj je dodatkowymi gwoźdźmi.

hammer-books-into-place

 

Gotowy zagłówek postaw za łóżkiem. Ostatnią rzeczą jaką trzeba zrobić to ułożenie luźnych kartek. Za pomocą dwustronnej taśmy klejącej kartki możesz dowolne odgiąć i przykleić tak, że nie będzie widać gwoździ. Możesz zostawić pojedyncze kartki luzem, ale nie w najniższej warstwie za poduszkami, gdyż będą się zaginać.

finished-book-headboard

Żródło: designeverydayblog.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s