Czy Ty też już tworzysz DIY?

Wiosna to świetny czas na kreatywność. Inspiracje łatwo znajdziesz w Internecie, zwłaszcza na stronach poświęconych DIY.

Czym jest DIY?
Do It Yourself (zrób to sam) to samodzielne tworzenie rzeczy, które można znaleźć na pierwszych stronach magazynów. Markowe buty? Wystarczy farba w sprayu! Torebka jak z wybiegu? Użyj przezroczystej folii i gotowe! Kredens niczym z Ikei? Przemaluj swój stary!

Skąd wzięła się idea DIY?
Idea wywodzi się z subkultury punków i hipisów, tworzących samodzielnie ubrania i dodatki by podkreślić swoją oryginalność. Obecnie ten popularny trend najlepiej rozwija się w dziedzinie mody. Bycie oryginalnym jest w cenie, a wykonanie jedynej w swoim rodzaju rzeczy jest bardzo satysfakcjonujące.

Dlaczego warto tworzyć DIY?
Jedną z największych zalet DIY są niskie koszty wykonania. Gdy samodzielnie uszyjemy sukienkę podobną do projektu z markowego sklepu wydamy na nią o wiele mniej. Możemy także wykorzystać nienoszone od dawna ubrania, przerobić je lub zamienić na zupełnie inną część garderoby. Dzięki odrobinie wyobraźni stary mebel zyska nowe życie, a stara bluzka stanie się naszyjnikiem. Warto pamiętać, że DIY jest sposobem na posiadanie tego, czego dokładnie potrzebujemy bez poświęcania czasu na bieganie po sklepach i wydawania dużych pieniędzy. Jeśli potrzebujemy niebieskiej lampki, to możemy ją wykonać sami.

Czy trudno jest zacząć?
Eksperymentując z DIY dajemy pole do popisu naszej kreatywności. Jeśli coś wydaje się nam za trudne do zrobienia szukajmy szczegółowych instrukcji. Krok po kroku wszystko da się wykonać. Pamiętaj, że efekt końcowy nie musi być identyczny z tym z instrukcji. W DIY chodzi o to, by inspirować się pomysłami innych i uzyskiwać własne efekty. Projekt w instrukcji ma być odniesieniem, a od Ciebie zależy, jaką drogę obierzesz, by stworzyć jedyną w swoim rodzaju, niepowtarzalną rzecz.

Powodzenia!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s